אופני כושר או הליכון? מה יותר מתאים לכם

הרבה מאוד אנשים מעדיפים לעשות כושר בבית ולא ללכת אל מכוני כושר או להשתמש במכשירים בפארקים וגינות ציבוריות. זה נובע מעניין של נוחות, חוסר זמן, חסכון כלכלי, ויש מקרים, כמו למשל בימי הקורונה, שאין ברירה אחרת. מאחר ומכוני כושר סגורים או לא מאפשרים התקהלות של קהל גדול, אז צריך לחפש אופציות אחרות. האופציה הטובה ביותר במקרים כאלה זה להתאמן בבית.

על מנת שהאימון יהיה איכותי וטוב, צריך להשתמש במכשירים מתאימים. למשל, אפשר להשתמש בהליכון ובאופני כושר. כאן קיימת הרבה פעמים התלבטות בקרב לא מעט מתאמנים, מה עדיף להם? מה נכון יותר מבחינתם לקנות, זאת בהנחה והם לא יכולים להרשות לעצמם את שניהם. לפני שנסביר מה יכול להתאים לכם יותר, אופני כושר או הליכון, ניתן מספר נקודות שיכולות לעזור לכם להבין את מהות ההבדלים וכן כיצד מבצעים רכישה בצורה נכונה, בין אם זה של הליכון ובין אם של אופני כושר, וכן אם אתם רוצים לקנות את שניהם ביחד.

מה ההבדלים בין הליכון לאופני כושר

ההבדלים בין שני המכשירים הם מהותיים. אופני כושר מדמים אופניים, עליהם ניתן לרכב במהירויות שונות. מרבית הדגמים מגיעים עם מושב עליו יושבים, הרגליים על הפדלים, ואז פשוט מתחילים לרכב. אפשר לקבוע את המהירות שהאופניים יפעלו והרגליים פשוט צריכות לעמוד בקצב. הליכון לעומת זאת, מאפשר לנו לבצע הליכות או ריצות בקצבים שונים, וכן אנחנו יכולים להחליט מה יהיה השיפוע בו נלך או נרוץ. מרבית ההליכונים היום הם דיגיטליים, כך שניתן לשנות את הקצבים והשיפועים תוך כדי עבודה. מעבר לכך, הרי שההליכון גם מגיע עם תוכניות שונות שניתן לעבוד על פיהן (למשל ריצה מהירה ואז הפסקה, ריצה איטית ואז הפסקה ושוב לחזור על הכל, במספר סטים).

בשביל לרכוש הליכון או אופני כושר בצורה נכונה, עוד לפני שאתם נוגעים בנקודה מה נכון עבורכם, הרי שעליכם לבחון כמה זה עולה, מה כולל המכשיר ואיזו אחריות אתם מקבלים ולכמה זמן. בשני המקרים, סביר להניח שהמחיר יכלול גם הובלה וכן הרכבה, במידת הצורך. חשוב לבחון מה אתם מקבלים במהלך הרכישה ומה איכות המוצר שאתם מבקשים לקנות.

איך תחליטו מה מתאים לכם יותר?

יש לשאלה זו, שלוש תשובות עיקריות. הראשונה מתייחסת לשאלה מה אתם אוהבים. אם אתם אנשים של ריצה או הליכה מהירה, אז הליכון עדיף עבורכם. אם אתם רוכבים על אופניים, אז אופני כושר יתאימו לכם. בעיקרון, זה גם תלוי בסוג הספורט שאתם עושים והשרירים עליהם אתם רוצים להתאמן. הנקודה השנייה מתייחסת למצב הרפואי שלכם. יש מקרים שתוכלו לעבוד רק על הליכון, מסיבות בריאותיות. יש מקרים שתוכלו לעבוד גם על אופני כושר. הנקודה השלישית מתייחסת לתנאים שעומדים לרשותכם. הליכון תופס יותר מקום, אך יחד עם זאת, אפשר למצוא הליכונים מתקפלים ואז יותר נוח לעבוד איתו מאשר עם אופני כושר.