חגורת בטן אחרי לידה – 5 תרגילים פשוטים שעוזרים לחזק את חגורת הבטן

נשים רבות אחרי לידה נאלצות להתמודד עם משקל עודף אשר נשאר כתוצאה מההיריון. אומנם הרבה פעמים אפשר להיתקל בתמונות של דוגמניות ושחקניות שזה עתה ילדו וכבר נראות כאילו מעולם לא היו בהריון, אך בקרב מרבית הנשים זה לא כך. בין אם זה בגלל שלפני ההיריון הבטן שלהן לא היתה שטוחה ובין אם זה בגלל שלוקח להן זמן לחזור אל מבנה הגוף המקורי שלהן.

הרבה מאוד נשים רוכשות חגורת בטן אחרי לידה על מנת שיוכלו ליהנות ממראה מחוטב עד אשר הן יוכלו ליהנות מבטן במצב "רגיל", מה עוד שהחגורה עצמה עוזרת לה, בין אם זה ליציבות, בין אם זה לנוחות ובטיחות. מעבר לשימוש בחגורת הבטן, הרי שהן מבצעות גם תרגילים מסוגים שונים, דרך אימוני פילאטיס, יוגה ואימונים אחרים שיכולים לעזור להן בשביל לרדת במשקל בצורה סדירה ובטוחה.

על מנת לעזור לנשים לחזק את חגורת הבטן הטבעית אחרי לידה, נציג בפניכן חמישה תרגילים אשר יכולים לעזור לכן. חשוב להדגיש, את התרגילים יש לבצע עם מדריך או מדריכה ואם זה לא ניתן, אז יש לבצע אותם על פי ההוראות בורה ברורה, זאת על מנת שלא לגרום נזק לבטן ובכלל. יש לקחת בחשבון, אחרי הלידה, הגוף עדיין מתאושש, העור איננו גמיש מספיק, ואי אפשר לייצר את אותה תנועתיות כפי שהיה ניתן לבצע לפני הלידה.

5 תרגילים שיכולים לעזור לכן

תרגיל ראשון – ישיבה על הרצפה, כיפוף החלק העליון של הגוף ב-45 מעלות, ומנגד יש להציב את הרגליים ב-45 מעלות בצד הנגדי, כשהן ישרות. יש להישאר בתנוחה מספר שניות ולחזור עליה מספר פעמים.

תרגיל שני – כפופות בטן. בהתחלה יהיה קשה לעשות את זה באופן מלא, אך אפשר לעשות את זה באופן חלקי, ועם הזמן להגדיל את הטווח.

תרגיל שלישי – להשתמש בכדור פילאטיס, בין אם זה בישיבה ובין אם זה בשכיבה, אפשר לבצע תנועות שונות עם הידיים והרגליים כשהמטרה היא לשמור על שיווי משקל.

תרגיל רביעי – שוכבים על הגב, ומרימים בכל פעם רגל אחרת. אפשר גם לעשות תנועת אופניים.

תרגיל חמישי – שוכבים על הבטן ומרימים בכל פעם רגל אחרת, אפשר להישען על הברך ולהציב רגל שנייה באוויר.