פילאטיס מכשירים – למי זה יכול להתאים?

אחת מצורות האימון הפופולאריות ביותר בשנים האחרונות, היא פילאטיס. אנחנו יכולים למצוא לא מעט אנשים, גברים ונשים אשר בוחרים להתאמן בשיטה זו, בין אם מדובר בספורטאים מקצועיים, חובבים, וכן באנשים שמעולם לא עסק קודם לכן בפעילות גופנית בצורה מסודרת והחליטו שהגיע הזמן שהם יעסקו בכך.

עולם הפיאלאטיס מחולק לשניים. אנחנו יכולים למצוא מצד אחד, פיאלטיס שמתבצע באמצעות תנועות ותרגילים שונים, ללא שום אביזרים, ומצד שני, אנחנו יכולים למצוא תרגילי פילאטיס אשר מתבצעים באמצעות מכשירים שונים. שתי צורות האימון מתבצעות, בדרך כלל, בקבוצה אשר מודרכת על ידי איש מקצוע שמדגים את התרגילים ומדריך אותם. לעיתים יש חדרי כושר בהם יש חוגים וצוות מקצועי שמדריך ומדגים כיצד לתרגל פילאטיס. יש גם מקומות שמתמחים בפעילות זו.

מה זה פיאליטיס מכשירים ומה היתרונות של שיטה זו

תרגילי פילאטיס מכשירים, הם למעשה תרגילים שנועדו לייצר גמישות בגוף ולאשר תרגילים תוך כדי התנגדות, על מנת לייצר כוח, לייצר גמישות ותנועתיות בגוף. בין היצר מדובר על מכשירים שכוללים קפיצים, חבלים, וכן אנחנו יכולים שימוש במשקולות, חבל קפיצה, כדורים גמישים ועוד.

שיטה זו מותאמת הן לגברים והן לנשים, כולל נשים בהריון אשר מעוניינות לשמור על גמישות הגוף בתקופה זו. מאחר ולא כל פעילות גופנית יכולה להתאים להן, אז הרבה יותר טבעי והגיוני, שהן יבצעו תרגילי פילאטיס בכלל ופילאטיס מכשירים בפרט.

כאמור, השיטה מתאימה הן לגברים והן לנשים, אך זאת אחרי שנבדק שהם אכן עומדים בכל הדרישות מבחינה בריאותית, ואין שום קושי כזה או אחר, אשר עלול למנוע מהם לבצע את התרגילים השונים. היתרון הגדול של פיאלטיס מכשירים הוא עצם זה, שפועלים על כל השרירים בגוף, ובצורה כזו אפשר להגיע לתנועתיות מאוד רחבה ולגמישות רבה. זו הסיבה שכמעט בכל ענף ספורט דואגים לבצע תרגילים מתחום זה.